Przejdź do treści

Prezentacja założeń Platformy Badań Jakości Internetu na XI Konferencji KIKE

Data: 2012-12-11 11:25:40
Prezentacja założeń Platformy Badań Jakości Internetu na XI Konferencji KIKE

22 listopada 2012 r., na forum XI Konferencji Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej Piotr Łukawski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawił założenia Platformy Badań Jakości Internetu planowanej do wdrożenia przez Urząd.

Prezentacja dotyczyła założeń i celów systemu, który miałby stanowić jednolitą platformę testową dla użytkowników polskiego Internetu, zapewniając możliwość przeprowadzania w znormalizowany sposób pomiarów jakości połączeń do różnych sieci i dać podstawę do rzetelnego porównania jakości usług świadczonych przez operatorów.

Został też przedstawiony świeżo uruchomiony przez Urząd wortal iq.polskaszerokopasmowa.pl, mający na celu zaktywizowanie i ułatwienie współpracy operatorów i dostawców treści, w celu wypracowania odpowiednich metod i standardów pomiaru jakości usług dostępu do Internetu. W ramach działania wortalu kieruje się zaproszenie do zainteresowanych stron, aby włączyły się w prace mające na celu przygotowanie odpowiednich założeń działania Platformy. Dzięki temu bedzie ona najpełniej odpowiadała potrzebom zarówno użytkowników Internetu jak i dostawców usług dostępowych i internetowych.

Załączniki

Odnośniki

, wydruk, pdf , Prześlij znajomym

KIKE

Wyślij autorowi swoje uwagi

Treść uwag:

przeczytaj_tresc_ponownie